KONST / Litografier / Färglitografi 14952030
nr 1495 2030
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Vy från Strandvägen över Nationalmuseum och Kungliga slottet. Signerad, numrerad 100/220. Färglitografi. Bildmått: 32x48 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 18:26:43
10/10 11:25:45
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén